Lübnan & Ürdün Turu

Lübnan & Ürdün Turu
41
999TRL
TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
İYİ SEÇİM!
 • Lübnan & Ürdün Turu : TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
 • Lübnan & Ürdün Turu : TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
 • Lübnan & Ürdün Turu : TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
 • Lübnan & Ürdün Turu : TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
 • Lübnan & Ürdün Turu : TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
 • Lübnan & Ürdün Turu : TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
 • EN İYİ FİYAT GARANTİSİ !
 • TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN İÇ BAĞLANTI İMKANI
 • KREDİ KARTLARINA TAKSİT İMKANI

UÇUŞ VE BULUŞMA DETAYLARI

25 – 31 Ocak 2020 (Sömestir Dönemi)

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 25 Ocak saat 04:00

25 Ocak Istanbul – Beyrut 07:25 – 08:15

31 Ocak Akabe – Istanbul 04:00 – 07:40

22 – 28 Şubat 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 22 Şubat saat 04:30

22 Şubat Istanbul – Beyrut 07:25 – 08:15

28 Şubat Akabe – Istanbul 04:00 – 07:40

21 – 27 Mart 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 21 Mart saat 04:30

21 Mart Istanbul – Beyrut 07:25 – 08:15

27 Mart Akabe – Istanbul 04:00 – 07:40

Large Paket (Opsiyonel)

Jeita-Harissa-Byblos turu – Öğle yemekli $ 95,00

Mabada – Nebo Dağı – Ölü Deniz ( Yüzme & Öğle yemeği dahil ) Turu $ 105,00

Tüm gün Petra & Wadi Rum turu (öğle ve akşam yemekli) $ 250,00

Toplam $ 450,00

450 $ Yerine 415 $

Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir.

Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!

TURUN ARTILARI

• 2200m uzunluğa sahip ve tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olan Jeita mağaralarını gezme şansı yakalayacağız.

• 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan ve mimarisi etkileyici olan Harissa’ya çıkabilirsiniz.

• Deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri olan geçmişi 7000 yıl öncesine dayanan Byblos (Papirüs) e gidip, tarihe tanıklık edebilirsiniz.

• Petra antik kentindeki kireç taşına oyularak yapılmış tiyatro, tapınak, ev, gibi yapıları keşfedebilirsiniz.

• 5000 yıllık ünlü mozaik haritanın bulunduğu “Mozaik Şehri” Mabada'yı gezme fırsatı elde edebileceğiz.

• M.Ö. 7000 yılında kurulmuş olan tarihteki en eski şehirlerden biri olan Amman ziyareti edeceğiz.

• Jerash antik kentinde M.Ö. 6000 senesine ait ilk insanlığın yerleşimlerinden olan demir ve bronz çağlarının kalıntılarına tanık olabilrsiniz.

• Pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde 4x4 araçlar ile safari turu yapma imkanı bulacağız.


TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbul - Beyrut

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj islemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait TK 830 sefer sayılı uçak ile Beyrut’a hareket ediyoruz. Beyrut’a indikten sonra pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından havalimanından hareketle panoramik Beyrut turumuza başlıyoruz. Aracımızla yapacağımız kısa bir gezinti sonrası ilk durağımız Beyrut'un simgelerinden Güvercin Kayalıkları olacak. Burada vereceğimiz kısa fotoğraf molasının ardından, birbirinden şık kafeler, restoranlar ve ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solidere'e gidiyoruz. Bu bölgede inşa, onarım, düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarını üstlenen firma olan Solidere bu bölgeye güncel ismini verirken aynı zamanda çalışmalar esnasında Roma dönemine ait çeşitli eserler bulmuş ve günümüzde modern şehir yapısı içerisinde bunları ziyarete açmıştır. Aracımızdan inerek ve yürüyerek gezeceğimiz bu bölgede, saat kulesi ile meşhur Nejmeh Meydanı, meydanda yer alan tarihi Ortodoks Kilisesi, tarihi Roma Hamamı kalıntıları, Osmanlı döneminde kışla olarak inşa edilen ve günümüzde Başbakanlık ve Parlamento olarak kullanılan binaları, Birleşmiş Milletler Binası, Lübnan’ın yeniden yapılanmasında önemli rol oynayan eski başbakan Refik Hariri’nin mezarı ve Mohamed El-Amin camisi göreceğimiz yerlerin başında yer alıyor. Turumuzun bitiminde verilecek serbest zamanın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 


2.

Gün
Beyrut 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz esktra düzenlenecek olan yemekli Jeita-Harissa-Byblos turuna katılabilirler. Beyrut’a yaklaşık 30 dakika mesafede (20 km) Lübnan dağlarının eteklerinde, Köpek Nehrinin ve vadisinin kenarında yer alan Jeita mağaralarına doğru hareket. Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye varacak. Havanın müsait ligine göre 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizleri karşılayacak. Heykelin arkasında yer alan büyük katedral ise dışarıdan sedir ağacı, içeriden Fenike gemisi görüntüsü veren ve yarışma sonucu seçilen mimarisi ile etkileyicidir. Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Büyük bir ticaret limanı olan Byblos zamanında antik Mısır ile gelişmiş olan ticari ve kültürel ilişkileri sebebi ile bölgede papirüs ticaretine hâkim bir kent idi. Bu sebeple de şehre Yunanca da Papirüs anlamına gelen Byblos adını da yine Yunanlılar vermiştir. Bugünkü modern Latin, Arap ve Yunan alfabesinin temeli olan ilk lineer alfabeyi de bulanlar Finikeliler olmuştur ve alfabe ile ilgili en eski eser Byblos da bulunmuştur. Turumuzun bitiminde otele transfer. Geceleme otelimizde.

Akşam dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek yemekli ve limitsiz içecekli Lübnan Gecesi'ne katılabilirler. Geleneksel Lübnan lezzetlerini tadacağımız ve Arap tarzı eğlence hayatına şahit olacağımız gece için Jounieh bölgesinde bulunan restoranımıza hareket. Gecenin sonunda geç saatlerde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Jeita-Harissa-Byblos turu – Öğle yemekli : 95 USD

Akşam Etkinliği - Lübnan Gecesi: 90 USD


3.

Gün
Beyrut - Amman 3 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Beyrut havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile Amman’a hareket edeceğiz. Amman’a varışımızın ardından özel aracımız ile şehir turumuz düzenlenecek. Ürdün’ün modern başkenti, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış Amman’da şehir turumuza başlıyoruz. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde altı bin kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için de hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu , Amman’ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman kalesi, eski kent kalıntılarından oluşan Umayyad Sarayı ve Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır. ekstra olarak düzenlenecek olan 6500 yıllık tarihe sahip, M.S. 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik kent Jerash turumuza katılabilirsiniz. Turumuzun ardından otele transfer ve konaklama otelimizde.

Jerash Turu: 60 $ (Kişi başı)


4.

Gün
Amman 4 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından, serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz turumuza katılabilirler. Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre ,yaklaşık 1306 metre deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Ardından Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında; Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan Mabada’ya doğru hareket ediyoruz. Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Son durağımız ise Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz Madaba’yı keşfetmek olacak. Tur bitimi otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz Akşam etkinliği olan ve akşam yemekli olarak düzenlenecek olan folklor şovuna katılabilir. Turumuzun ardından otele dönüş ve konaklama otelimizde.

Mabada – Nebo Dağı – Ölü Deniz ( Yüzme & Öğle yemeği dahil ) Turu: 105 $ (Kişi başı)

Akşam Etkinliği: Folklor gösterisi (Akşam yemeği dahil): 45 $ (Kişi başı)


5.

Gün
Amman - Akabe 5 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Akabe’ye transfer oluyoruz. Akabe’ye varışımıza istinaden panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz ve ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Glas Boat (Cam Tekne) turumuza katılabilirler. Kızıldeniz’in berrak sularında açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz'de bulunan resifleri, mercan kayalıklarını ve bir çok çeşit balıkları görme fırsatı bulacağız. Ayrıca isteyen misafirlerimiz için şnorkel ile yüzebilirler. Öğlen yemeğimizi turumuz dahilinde alacağız. Tur bitiminde otele transfer. Dileyen misafirlerimiz Akşam etkinliği olan ve akşam yemekli olarak düzenlenecek olan Rakkase dans şovuna katılabilir. Turumuzun ardından otele dönüş ve konaklama otelimizde.

Glas Boat (Cam Tekne) Turu (Öğle yemekli: 55 $ (Kişi başı)

Akşam Etkinliği: Rakkase Dans Şovu ( Akşam yemeği dahil ) : 55 $ (Kişi başı)


6.

Gün
Akabe 6 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz öğle yemekli Petra & Wadi Rum turunu yapıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz. Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra yaklaşık 950 basamak çıkarak Manastırı görüyoruz. Ardından Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde 4x4 araçlar ile safari turu yapacağız. Tur sonrası akşam yemeğimizi alacağız ve dinlenmek için otelimize hareket edeceğiz. Konaklama otelinizde.

Tüm gün Petra & Wadi Rum turu (öğle ve akşam yemekli): 250$ (Kişi başı)


7.

Gün
Akabe - İstanbul 7 gün programını görmek için tıklayınız

Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer olacağız. Türk havayollarının TK 819 sefer sayılı uçuşu ile Istanbul’a hareket edeceğiz. İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuz sona eriyor. Bir sonraki keşfinizde görüşmek dileğiyle.

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Lübnan ve Ürdün’e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında ve otellerde yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.


  Lübnan ve Ürdün Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.


İstanbul – Beyrut arası yaklaşık 2 saattir.

Akabe - İstanbul arası yaklaşık 2 saat 30 dakikadır.


Ürdün’ün para birimi Ürdün Dinarı’dır.

Lübnan’ın para birimi Lübnan Lirası’dır (LBP).

Türkiye ile Lübnan arasında saat farkı bulunmaktadır.

Ürdün Türkiye’den 1 saat geridedir. GMT +2


Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar , rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Lübnan, karma bir Akdeniz-Arap mutfağına sahiptir. Yemekler baharatlı olabilir Ürdün mutfağı ise Arap mutfağına dolayısıyla bizim lezzetlerimize yakındır. Turumuz tam pansiyondur ve yenecek yemeklerde damak zevkinize uygunluğu siz de fark edeceksiniz.

Elektrik 220 volttur ve ülkede prizler genellikle C ve F tipidir. Örnekle- rini http://www.iec.ch/worldplugs/typeC.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeF.htm adreslerinden görebilirsiniz.


Lübnan ve Ürdün’de bir Ortadoğu ülkesinde ne ararsanız bulabilirsiniz. Çarşılar ve pazarlar bu ülkede de el yapımı eşyalardan mücevhere geniş bir skala sunmaktadır. Ayrıca Ölüdeniz’de üretilen kremler çok meşhurdur


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#614
LOKASYON:
Havana, Cayo Santo Maria
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 519,48 $ 1038,96 $
3 352,98 $ 1058,94 $
4 267,23 $ 1068,93 $
6 179,82 $ 1078,92 $
9 122,10 $ 1098,90 $
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

999$

Başlangıç Fiyatı

7 Gün

Havana, Cayo Santo Maria
Anatolia Travel tarafından sunulmaktadır
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?

İncelemekte olduğunuz bilgiler Anatolia Travel tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.