Büyük Ve Yeni İran Turu

Büyük Ve Yeni İran Turu
41
599TRL
TAHRAN (2) - İSFAHAN (2) - YEZD(1) – ŞİRAZ(2)
VİZESİZ
 • Büyük Ve Yeni İran Turu : TAHRAN (2) - İSFAHAN (2) - YEZD(1) – ŞİRAZ(2)
 • Büyük Ve Yeni İran Turu : TAHRAN (2) - İSFAHAN (2) - YEZD(1) – ŞİRAZ(2)
 • Büyük Ve Yeni İran Turu : TAHRAN (2) - İSFAHAN (2) - YEZD(1) – ŞİRAZ(2)
 • Büyük Ve Yeni İran Turu : TAHRAN (2) - İSFAHAN (2) - YEZD(1) – ŞİRAZ(2)
 • Büyük Ve Yeni İran Turu : TAHRAN (2) - İSFAHAN (2) - YEZD(1) – ŞİRAZ(2)
TAHRAN (2) - İSFAHAN (2) - YEZD(1) – ŞİRAZ(2)
 • EN İYİ FİYAT GARANTİSİ !
 • 3* & 4* OTEL
 • TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN İÇ BAĞLANTI İMKANI
 • PROFESYONEL TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ
 • KREDİ KARTLARINA TAKSİT İMKANI
 • AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETLERİ

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbul - Tahran

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali acente kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla 07.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 870 tarifeli seferi ile 09.50’de Tahran’a hareket. Yerel saat ile 13.25’te Tahran’a varış. Varışımızın ardından özel otobüsümüz ile panoramik Tahran şehir turu, şehir turumuzda Azadi Kulesi, Ulusal Müze, Gülistan Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve odaların alınmasından sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.


2.

Gün
Tahran 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Tahran Gülistan Sarayı ve Müzeler Turu’muza katılabilirler. Bu gezimizde; Türk Safevi hanedanından olan I. Tahmasp zamanında başlanmış ve zamanında Kaçar Hanedanı’nın şahlarının ikametgâhı olarak kullanılmış olan UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yeralan Gülistan Sarayı’nı, Antik Pers eserlerin, çömleklerin, metal işlerin, kitapların ve madeni paraların sergilendiği bir arkeoloji müzesi olan İran Ulusal Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra yöresel İran mutfağında bir öğle yemeği yiyeceğiz. Ardından İran Devlet Bankası’na ait olan ve dünyanın en pahalı mücevherlerinin sergilendiği Milli Mücevherat Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrasında otelimize tranfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra geleneksel İran müziği eşliğinde akşam yemeği turumuza katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Tahran Gülistan Sarayı ve Müzeler Turu : 60 EUR (Kişi Başı) (Öğle yemeği dahil)

Geleneksel İran Müziği eşliğinde Akşam Yemeği: 70 EUR (Kişi Başı)


3.

Gün
Tahran - İsfahan 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından İsfahan’a hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlermiz rehberimiz tarafımızdan ekstra olarak düzenlenecek olan Kaşan Turu’muza katılabilirler. Bu turumuzda zengin bir tüccarın eşi için yaptırdığı muhteşem bir mimariye sahip olan Tabatabai Evi, İran`in zengin tüccarlarından Borujerdi`nin hayattayken yaşadığı 40 odası ve 200 kapısı olan Borujerdi Evi, Safevi Devleti döneminden kalan yapılar, mermer zemin ve peyzaj mimarisi ile Fin Bahçesi’ni göreceğiz. Turumuzun ardından İsfahan yolculuğumuza devam ediyoruz. İsfahan’a varışımızın ardından panoramik İsfahan gezisi sırasında Zayende Nehri üzerinde yer alan Siosepol ve Khadju Köprülerini görüyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve odaların alınmasından sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Kaşan Turu: 30 EUR (Kişi Başı)


4.

Gün
İsfahan 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Nıfs-ı Cihan İsfahan Turu’muza katılabilirler. Bu turumuzda; 40 sütun anlamına gelen Çehel Sütun Sarayı, İmam Meydanı olarak da bilinen Nakş-ı Cihan Meydanı, Selçuklular’ın kentteki varlıklarını en iyi açıklayan yapı olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yeralan İsfahan Cuma Camisi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra dönen restoranda akşam yemeği turumuza katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Nıfs-ı Cihan İsfahan Turu: 40 EUR (Kişi Başı)

Dönen Restoran’da Akşam Yemeği: 70 EUR (Kişi Başı)


5.

Gün
İsfahan - Maybod - Yezd 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından Zerdüşt dininin merkezi olarak kabul edilen Yezd’e hareket. Yolumuzun üzerinde İslam öncesi zamana ait önemli eserlerin bulunduğu ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmeyi bekleyen Maybod şehrini panoramik olarak gördükten sonra yolumuza devam edeceğiz. Panoramik Yezd şehir gezisi esnasında Ateş Tapınağı, Sessizlik Kulesi, Emir Çakmak Zaviyesi’ni görüp dar sokakları, kerpiç ve taş mimarisiyle eski kent sokaklarıda yürüyüş yapacağız. Turun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

6.

Gün
Yezd - Şiraz 6 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Zerdüşt dininin merkezi Yezd turu’muza katılabilirler. Bu turumuzda; 14. yüzyıldan kalma mavi çini taşlarla süslenmiş Azeri stili bir Şii camisi olan Yezd Cuma Camisi, tarihi Timurlular devrine dayanan Emir Çakmak Meydanı ve Camisi, Zerdüştlerin ibadet yeri olan Ateş Tapınağı’nı göreceğiz. Turumuzun ardından Şiraz’a hareket. Yolumuzun üzerinde Pasargad Antik Kenti’nin kurucusu Büyük Kiros’un Lahit Mezarı’nı göreceğiz. Şiraz’a varışımızın ardından panoramik Şiraz şehir gezisi ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Yezd turu: 40 EUR (Kişi Başı)


7.

Gün
Şiraz 7 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Persepolis Antik Kenti Turu’na katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pers İmparatorluğunun başkenti Persepolis, MÖ 6. yüzyıl sonlarına doğru Pers Kralı I. Darius (Dara) tarafından kurulmuştur. Darius'dan sonra tahta çıkan I. Serhas (Xerxes) ve Artakserkses (Ardaşir) şehri büyüterek çeşitli anıtlarla doldurmuşlardır. Persepolis gezimizin ardından Fars mitolojisi kahramanı Rüstem'i tasvir ettiği düşünülen, anıt mezarların altlarındaki Sasani oymaları sebebiyle "Rüstem'in Resmi" anlamına gelen Nakş-ı Rüstem arkeolojik alanını ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

Persepolis Antik Kenti Turu: 50 EUR (Kişi Başı)


8.

Gün
Şiraz -İstanbul 8 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlencek olan Şiraz Şaheserleri Turu’na katılabilirler. Bu turumuzda; uzun selvi ve palmiye ağaçlarına, dekoratif havuza ve Eram Sarayı'na ev sahipliği yapan Eram Bahçesi, Zend Hanedanı döneminden kalma tarihi Vekil Camisi, İç mimarisinde pembe renkli fayansların kullanılması nedeniyle popüler kültürde Pembe Cami olarak da anılan Nasırülmülk Camii, İran’lı ünlü şair Hafız’ın Türbesi, Şiraz’ın ünlü Vekil Çarşısı’nı gezeceğiz. Turun ardından serbest zaman. Saat 23.00’da havalimanına transfer.

Şiraz Şaheserleri Turu: 40 EUR (Kişi Başı)


9.

Gün
Şiraz - İstanbul

Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 885 tarifeli seferi ile 02.10’da İstanbul’a hareket. Saat 05.40’ta İstanbul’a varış.


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ 1: (11 TUR)

TAHRAN’IN SARAYLARI VE MÜZELERİ TURU (ÖĞLE YEMEKLİ) : 60 EUR

GELENEKSEL İRAN MÜZİĞİ EŞLİĞİNDE AKŞAM YEMEĞİ : 70 EUR

KAŞAN TURU : 30 EUR

NIFS-I CİHAN İSFAHAN TURU : 40 EUR

DÖNEN RESTORAN’DA AKŞAM YEMEĞİ : 70 EUR

ZERDÜŞT DİNİNİN MERKEZİ YEZD TURU : 40 EUR

PERSEPOLİS ANTİK KENTİ TURU : 50 EUR

ŞİRAZ ŞAHESERLERİ TURU : 40 EUR

Bu turları paket olarak alındığınızda 400 EURO olan tutar paket indirimi ile kişi başı 350 EURO olacaktır. Giriş ücretleri dahildir. Turlar yemeksiz yapılacaktır.


AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ 2: (9 TUR)

TAHRAN’IN SARAYLARI VE MÜZELERİ TURU (ÖĞLE YEMEKLİ) : 60 EUR

KAŞAN TURU : 30 EUR

NIFS-I CİHAN İSFAHAN TURU : 40 EUR

ZERDÜŞT DİNİNİN MERKEZİ YEZD TURU : 40 EUR

PERSEPOLİS ANTİK KENTİ TURU : 50 EUR

ŞİRAZ ŞAHESERLERİ TURU : 40 EUR

Bu turları paket olarak alındığınızda 260 EURO olan tutar paket indirimi ile kişi başı 230 EURO olacaktır. Giriş ücretleri dahildir. Turlar yemeksiz yapılacaktır.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#37
LOKASYON:
VAN GEVAŞ
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 311,48 622,96
3 211,65 634,94
4 160,23 640,93
6 107,82 646,92
9 73,21 658,90
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

599

Başlangıç Fiyatı

9 Gün

VAN GEVAŞ
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?

İncelemekte olduğunuz bilgiler Gidello çözüm ortakları tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.