Gidello

Rolantis Bilgi Teknolojileri Turizm San. ve Tic Ltd. Şti

Sakız Adası Turu (2 Gece 2*/3* Konaklamalı)

Çeşme'den Her Gün Hareket. 2*/3* Otellerde 2 Gece Oda-Kahvaltı Konaklama, Şehir…
  • Yunanistan'ın en büyük 5. adası olan yer
  • Türkçe Rehberli Şehir Turu Dahil!

SAKIZ ADASI

2 GECE/3 GÜN

Her Gün Çeşme’den Hareket

Türkçe Rehberli Şehir Turu Dahil!..

Yunanistan’ın en büyük beşinci adası olan Sakız, köklü tarihi, farklı mimarisi, damak çatlatan mutfağı, kültürel öğeleri, denizi, plajları ve doğal güzellikleri ile bir turizm cennetidir. Adını veren sakız ağaçlarının yetiştiği ve damla sakızı üretimin yapıldığı dünyada tek yer olan Ege’nin en güzel adalarından Sakız Adası’nda keyifli bir tatil sizleri bekliyor…

1. Gün Çeşme-Sakız

Saat 08:00 Çeşme Feribot İskelesinde en geç bulunmanız gereken saat. Pasaport işlemlerinin ardından,

Saat 09:00 Sakız’a hareket ediyoruz. Muhteşem güzellikteki Çeşme koyları, deniz fenerleri ve mini adaların eşsiz manzaralarının ardından Ege’nin masmavi sularında çok keyifli bir seyahat sizleri bekliyor.

Saat 09:30 Sakız’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından rehberimizle buluşma, bavullarınızın araçlara yüklenmesi ve panoramik Sakız merkez turu. Yunanistan’ın 5. Büyük adası olan Sakız, İonyalılar kolonileştirilmesi ile tarih sahnesindeki önemli rolünü kapmıştır. 1415 yılında vergiye bağlanan, 1566 yılında tamamıyla egemenlik altına giren Sakız Adası 1992 yılına kadar Osmanlı toprağı olarak kalmış ve bu dönemde özellikle ticaret alanında çok gelişmiştir. Sakız Adası; 66 adet birbirinden güzel ve farklı köyü, koyları, güzel denizi, farklı dönemlere ait çok sayıda tarihi binası, ve merkezi Chios’un güzelliği ile dikkat çekmektedir. Merkezde yapacağımız gezide, 9. Yüzyıldan kalma dokuz kuleli Sakız Kalesi, 1901’den kalma ve Sultan Abdülaziz’in tuğralı kitabesini taşıyan Bayraklı Camii, 1892’den kalma Osmaniye Camii, Müslüman (yani Türk) bölgesi olan Frenk Mahallesi, 1846’dan kalma ve mübadele döneminde Türklerin adadan göç etmesi sebebiyle kullanılmadığından günümüzde Bizans Müzesi olan Mecidiye Camii, Kaptanı-derya Melek Mehmet Paşa tarafından adaya 1768’de hediye edilen Mermer Çeşme, Kaptan-ı derya Kara Ali Paşa Anıtı’nın etrafına kurulu Osmanlı Mezarlığı, adanın kalbi sayılan ve Osmanlı döneminde askerlerin eğitim alanı olarak kullanıldığından o dönem ismi ‘’Kılıç Meydanı’’ olan Vounaki Meydanı, birçok alışveriş olanağı bulunan ve adanın ekonomik merkezi Aplotaria Sokağı ve bu sokakta bulunan tarihi kökler görülecek yerler arasındadır. Turun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Gününüz serbest; dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek keyifli ekstra turlara katılabilirler. Geceleme otelimizde.

2. Gün Sakız

Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek çok keyifli ekstra gezilere katılabilirler.

3. Gün Sakız-Çeşme

Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek çok keyifli ekstra gezilere katılabilirler.

Saat 12:00 Odaların boşaltılması ve varsa oda ekstralarının ödenmesi.

Saat 16:30 Limana transfer. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından,

Saat 18:00 Çeşme’ye hareket ediyoruz.

Saat 18:35 Çeşme’ye varış.

SAKIZ ADASI EKSTRA GEZİLERİMİZ :

Güney Sakız Ada Turu (Armolia, Mesta, Pyrgi, Mavro Molia, Emporios)

Bu turumuzda, Mastika Horya adlı olarak adlandırılan geleneksel ve birbirinden güzel Sakız Köylerini gezeceğiz. Narenciye bahçeleri ile çevrili Cenevizlilerden kalma taş konakları ile meşhur Kambos bölgesinden geçtikten sonra gezimizde ilk durağımız, seramik yapımı ve işlemeleri ile ünlü Armolia Köyü. Venedikliler ve Bizans’ın uzun süre etkisinde kalan köy, aynı zamanda sakız üretiminde de önemli bir yere sahiptir. Yapacağımız yürüyüş gezimizde, 1140 yılından Apolihnon Kalesi, Armolia Kilisesi, tarihi dar sokakları ve binaları, köy meydanı görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanda, birbirinden güzel işlemelere sahip seramiklerden satın alabilirsiniz. Ardından, Ege’nin en güzel köylerinden birisi olan ve 14. Yüzyılda inşa edilen Mesta’ya gidiyoruz. Sakız Adası, özellikle çok değerli bir hammadde olan sakız üretimi sebebiyle korsanlar tarafından çok sık saldırıya uğrarmış. Saldırılardan korunmak amacı ile iki kapılı ve gözetleme kuleleri ile bir sur içi köyü olarak tasarlanmış Mesta, dar sokakları, Ortaçağ’dan kalma tarihi ev ve diğer binaları ile adeta tarihin durduğu bir köy. Güzelliği ile adada düzenlenen çoğu festival, konser, kutlama gibi etkinliklerin merkezi de bu köy. Burada yapacağımız gezimizde, Gözetleme Kuleleri, köy surları, 19. Yüzyıldan kalma ve tahta oymaları ile göz kamaştıran ve Yunanistan’ın en önemli ibadet yerlerinden birisi olan Taksiarhon Kilisesi, Mesta Doğal Limanı görülecek yerler arasındadır. Adanın Apotika, Salagon, Didymes gibi en güzel plajları da Mesta’nın etrafında bulunmaktadır. Vereceğimiz serbest zamanda köy meydanında kahve içebilir ya da köyü gezip hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz. Ardından, beyaz duvarlarına nakış gibi işlenmiş siyah motifleri ile görsel şölen sunan evleri ile ünlü Pyrgi Köyüne gidiyoruz. Bizans Döneminde kurulan bu şahane köyde yapacağımız panoramik gezimizde, Kutsal Havarilere adanmış Bizans Dönemi eseri Agion Apostolon Kilisesi, köyün adını aldığı Tarihi Kule, Cenovalılardan kalma bir süsleme sanatı olan ‘’xysta’’ ile bezenmiş köy evleri ve binaları göreceklerimiz arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanda, geleneksel kıyafetleri ve kendilerine has dansları olan ve geleneklerine sıkı sıkıya bağlı halk ile kaynaşma şansınız olacak. Sonrasında, siyah volkanik taşlarla bezeli ünlü Mavro Molia Plajına ve Emporios Köyüne gidiyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitimi ile birlikte geri dönüyoruz.

Yemeksiz Kişi başı (Büyük) : 20 Euro

Yemeksiz Kişi başı (Çocuk 5-11,99 Yaş) : 15 Euro

Yemekli Kişi başı (Büyük) : 45 Euro (Limitli Alkollü ya da Limitsiz Alkolsüz İçecekler Dahil)

Yemekli Kişi başı (Çocuk 5-11,99 Yaş) : 35 Euro (Limitsiz Alkolsüz İçecekler Dahil)

Kuzey Sakız Ada Turu (Yel Değirmenleri, Vradados, Volissos, Pytios, Kardamila, Lagada)

Bu turumuzda öncelikle adanın sembollerinden birisi olan deniz kenarındaki Yel Değirmenlerinin yanında fotoğraf molası veriyoruz. Homeros’un İlyada ve Odysseia eserlerini yazdığı Vradados Bölgesinden geçerek adanın tarihinin en önemli merkezlerinden olan yerleşim yerinde Sakız’ın çok eskilere dayanan tarihini öğreniyoruz. Etkileyici kalesi ve iyi korunmuş geleneksel mimarisi ile ziyaretçisini kendine hayran bırakan Volissos’u geziyoruz. Ardından, Ortaçağ Köylerinin en güzel örneklerinden birisi olan Pytios’u geziyoruz. Bir sonraki ziyaretimiz Pana Horios ve Marmaro adlı iki büyük köyden oluşan ve Yunanistan’ın en önemli armatörlerinin doğum yeri olan Kardamila’yı geziyoruz. Gezimizde son durağımız tarihi balıkçı kasabası Lagada. Bu güzel kasabanın şirin evleri ile bezeli sokaklarında gezdikten sonra sahilde mola veriyoruz. Turumuzun bitimi ile birlikte dönüş transferi.

Yemeksiz Kişi başı (Büyük) : 30 Euro

Yemeksiz Kişi başı (Çocuk 5-11,99 Yaş) : 20 Euro

Yemekli Kişi başı (Büyük) : 50 Euro (Limitli Alkollü ya da Limitsiz Alkolsüz İçecekler Dahil)Yemekli Kişi başı (Çocuk 5-11,99 Yaş) : 35 Euro (Limitsiz Alkolsüz İçecekler Dahil)

DİĞER TARİHLER

Gezimiz, 31.10.2019 tarihine kadar her gün Hareketlidir!..

YARIM PANSİYON FARKI BÜYÜK KİŞİ BAŞI : 40 EURO (2 GECE TOPLAM)

YARIM PANSİYON FARKI ÇOCUK 4-12 YAŞ KİŞİ BAŞI : 20 EURO (2 GECE TOPLAM)

0-3,99 YAŞ GRUBU ÇOCUKLAR YARIM PANSİYON FARKI ÖDEMEZ. (EBEVEYNLERİNİN SATIN ALMASI DURUMUNDA)

HOTEL BİLGİSİ

3* Otellerimiz : Morning Star, Diana, Kymi vb.

HİZMET BİLGİSİ

Fiyata Dahil Hizmetlerimiz :

* Çeşme/Sakız/Çeşme hattında feribot bileti

* Liman vergileri

* Türkçe rehberli panoramik Sakız şehir turu

* Liman/Otel/Liman transferleri

* 2*/3* Otellerde 2 gece oda-kahvaltı bazında konaklama

* Şehir konaklama vergileri

* Mecburi Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz :

* Kolay Sınır Vizesi (55 Euro) ya da Schengen Vizesi (120 Euro)

* Ekstra Turlar

* Şahsi Harcamalar

* Seyahat ve/veya Sağlık Sigortası

* Yukarıdaki bölümde dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü

İPTAL VE İADE ŞARTLARI

Gezinizi, tur tarihinden 15 gün öncesine kadar her hangi bir sebep bildirmeksizin iptal edebilir ve ödediğiniz bedelin tamamını (vize ücreti hariç) geri alabilirsiniz.

Gezinizi seyahat tarihine 14 Gün-72 saat arası kalan sürede iptal ederseniz tur bedelinin %25'i

71 saat ve daha az kalan sürede iptal ederseniz tur bedelinin tamamı

İptal bedeli olarak kesilir. Ayrıca vize ücret bedeli iade edilmez.

VİZE BİLGİSİ

1-Kolay Sınır Vizesi için pasaportunuzun dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay süresi olması gerekmektedir ve pasaportunuzun 10 yıldan daha eski olmaması gerekmektedir.

2- Kolay Sınır Vizesi için vize başvuru formunun son sayfasının imzalanarak tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Formlar firmamızca doldurulacaktır. Ayrıca, pasaportunuzun resimli sayfasının fotokopisi, TC Kimlik arkalı/önlü fotokopisi, 3 adet biyometrik vize için fotoğraf, bir kağıda yazacağınız meslek, telefon, e-mail ikametgah adres bilgilerinizi tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

33- Schengen Vizesi almayı tercih ediyorsanız lütfen gerekli evrakları sorunuz.

ÖNEMLİ NOTLAR

1- Pasaportunda K.K.T.C giriş/çıkış damgası olan kişilere Yunan makamlarınca Yunanistan’a giriş izni verilmemektedir.

2- Yeşil pasaporta vize gerekmez.

3- Vize reddinde vize ücretleri iade edilmez.

4- Sınır Vizesi uygulaması 30.09.2019 tarihinde sona erecektir. Yunan makamlarınca uzatılma ihtimali bulunmaktadır.

5- Feribot seferleri Uluslararası Deniz Yolcu Taşıma Kurallarına tabidir.

6- Türkçe Rehber sizleri Midilli'de karşılayacaktır.

7- Lütfen feribot kalkışından en az 1 saat öncesinde Ayvalık Limanında olunuz. 


TUR PROGRAMI


1 Gün | Çeşme-Sakız

Saat 08:00 Çeşme Feribot İskelesinde en geç bulunmanız gereken saat. Pasaport işlemlerinin ardından,

Saat 09:00 Sakız’a hareket ediyoruz. Muhteşem güzellikteki Çeşme koyları, deniz fenerleri ve mini adaların eşsiz manzaralarının ardından Ege’nin masmavi sularında çok keyifli bir seyahat sizleri bekliyor.

Saat 09:30 Sakız’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından rehberimizle buluşma, bavullarınızın araçlara yüklenmesi ve panoramik Sakız merkez turu. Yunanistan’ın 5. Büyük adası olan Sakız, İonyalılar kolonileştirilmesi ile tarih sahnesindeki önemli rolünü kapmıştır. 1415 yılında vergiye bağlanan, 1566 yılında tamamıyla egemenlik altına giren Sakız Adası 1992 yılına kadar Osmanlı toprağı olarak kalmış ve bu dönemde özellikle ticaret alanında çok gelişmiştir. Sakız Adası; 66 adet birbirinden güzel ve farklı köyü, koyları, güzel denizi, farklı dönemlere ait çok sayıda tarihi binası, ve merkezi Chios’un güzelliği ile dikkat çekmektedir. Merkezde yapacağımız gezide, 9. Yüzyıldan kalma dokuz kuleli Sakız Kalesi, 1901’den kalma ve Sultan Abdülaziz’in tuğralı kitabesini taşıyan Bayraklı Camii, 1892’den kalma Osmaniye Camii, Müslüman (yani Türk) bölgesi olan Frenk Mahallesi, 1846’dan kalma ve mübadele döneminde Türklerin adadan göç etmesi sebebiyle kullanılmadığından günümüzde Bizans Müzesi olan Mecidiye Camii, Kaptanı-derya Melek Mehmet Paşa tarafından adaya 1768’de hediye edilen Mermer Çeşme, Kaptan-ı derya Kara Ali Paşa Anıtı’nın etrafına kurulu Osmanlı Mezarlığı, adanın kalbi sayılan ve Osmanlı döneminde askerlerin eğitim alanı olarak kullanıldığından o dönem ismi ‘’Kılıç Meydanı’’ olan Vounaki Meydanı, birçok alışveriş olanağı bulunan ve adanın ekonomik merkezi Aplotaria Sokağı ve bu sokakta bulunan tarihi kökler görülecek yerler arasındadır. Turun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Gününüz serbest; dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek keyifli ekstra turlara katılabilirler. Geceleme otelimizde.2 Gün | Sakız

Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek çok keyifli ekstra gezilere katılabilirler.3 Gün | Sakız-Çeşme

3. Gün Sakız-Çeşme

Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek çok keyifli ekstra gezilere katılabilirler.

Saat 12:00 Odaların boşaltılması ve varsa oda ekstralarının ödenmesi.

Saat 16:30 Limana transfer. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından,

Saat 18:00 Çeşme’ye hareket ediyoruz.

Saat 18:35 Çeşme’ye varış.


DAHİL OLANLAR:
Fiyata Dahil Hizmetlerimiz :
* Çeşme/Sakız/Çeşme hattında feribot bileti
* Liman vergileri
* Türkçe rehberli panoramik Sakız şehir turu
* Liman/Otel/Liman transferleri
* 2*/3* Otellerde 2 gece oda-kahvaltı bazında konaklama
* Şehir konaklama vergileri
* Mecburi Mesleki Sorumluluk SigortasıHARİÇ OLANLAR:
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz :
* Kolay Sınır Vizesi (55 Euro) ya da Schengen Vizesi (120 Euro)
* Ekstra Turlar
* Şahsi Harcamalar
* Seyahat ve/veya Sağlık Sigortası
* Yukarıdaki bölümde dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü

EK BİLGİLER

1- Pasaportunda K.K.T.C giriş/çıkış damgası olan kişilere Yunan makamlarınca Yunanistan’a giriş izni verilmemektedir.

2- Yeşil pasaporta vize gerekmez.  
3- Vize reddinde vize ücretleri iade edilmez.  
4- Sınır Vizesi uygulaması 30.09.2019 tarihinde sona erecektir. Yunan makamlarınca uzatılma ihtimali bulunmaktadır.  
5- Feribot seferleri Uluslararası Deniz Yolcu Taşıma Kurallarına tabidir. 
6- Türkçe Rehber sizleri Midilli'de karşılayacaktır.  
7- Lütfen feribot kalkışından en az 1 saat öncesinde Ayvalık Limanında olunuz.
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur