Gidello

Rolantis Bilgi Teknolojileri Turizm San. ve Tic Ltd. Şti

İzmir Çıkışlı Şile Ağvalı İstanbul Turu (3 Gün 2 Gece)

Çamlıca Tepesi- Kız Kulesi- Adalar- Pıerre Loti- Panorama 1453 Tarihi Müzesi- Galata…
  • 4* HİLTON GARDEN INN HOTEL HALİÇ KONAKLAMA
  • PANORAMA 1453 MÜZESİ
  • MÜKEMMEL OTEL KONUMU AVANTAJI İLE TRAFİKTE GEREKSİZ ZAMAN KAYBINA SON
  • EĞLENCENİN MERKEZİ KUMKAPI’DA FASIL
  • Çamlıca Tepesi- Kız Kulesi- Adalar- Pıerre Loti- Panorama 1453 Tarihi Müzesi- Galata Kulesi- Eminönü- Boğaz Turu- Taksim Meydanı- İstiklal Caddesi

İstanbul'un kültürel ve tarihi güzelliklerini görmeye ne dersiniz?


TUR PROGRAMI


1. Gün | İzmir-İstanbul Yolculuğu

Akşam saat 22:45’da Mavişehir Mavibahçe önü, 22:50 Bostanlı İskele önü, 23:00 Karşıyaka Anıt karşısı , 23:05’da Girne Yunuslar, 23:10 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 23:15 Girne MC Donald’s, 23:40 Üçyol Pizza Pizza, 23:50 Susuz Dede, 00:00Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler önü, 00:30 Bornova E.Ü.H. önünden misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Akhisar ve Susurluk’ta uygun tesislerde vereceğimiz molaların ardından Ağva’ya ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı Ağva ’nın muhteşem manzarası eşliğinde alıyoruz. Latince’de “iki dere arasında kurulmuş köy” anlamına gelen Ağva, Karadeniz’e dökülen Yeşilçay ve Göksu dereleri arasında kurulmuş, İstanbul’un güzel ilçelerinden biri olan Şile‘ye bağlı bir beldedir. Kahvaltımızın ardından; Göksu Deresi’ nde keyifli tekne turumuzu yapıyor ve ardından Ağva’dan ayrılarak, Şile 'ye hareket ediyoruz. Şile merkezde aldığımız serbest zamanın ardından Türkiye’nin en büyük, Dünya’nın ikinci büyük deniz feneri olan Şile Deniz Feneri’ni görüyor ve fotoğraflarını çekiyoruz. Liman'da vereceğimiz çay ve kahve molası sonrasında, Şile Kalesi ’ni ve meşhur Şile falezlerini de fotoğrafladıktan sonra Şile’den ayrılıyoruz. Ardından; Anadolu Yakası’nın en yüksek noktası olan meşhur Çamlıca Tepesi’nden İstanbul manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında, Üsküdar Salacak’tan İstanbul’un sembollerinden biri olan Kız Kulesi’ ne geçiyoruz. Rehberimizden boğaz girişinin mihenk taşı olan, masallara konu olmuş bu eşsiz yapı hakkında bilgi aldıktan sonra, otobüsümüzle Anadolu yakası boyunca Kanlıca’ya kadar devam ediyor ve Kanlıca’nın meşhur yoğurdunu tadıp, boğaz manzarasının keyfini sürüyoruz. Akabinde; Anadolu Yakası’na veda ederek Avrupa Yakası’na ulaşıyor otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4*Hilton GardenInn Hotel
Konaklama: Hilton Garden Inn Hotel (4*)

2. Gün | İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından İstanbul’un en güzel manzaralarından birisi Galata Kulesi’ ne çıkıyoruz. Burada ki serbest zamanımızı tamamladıktan sonra, İstanbul’un kalbi Taksim Meydanı’ na ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz serbest zaman diliminde dünyanın en zengin balmumu heykel koleksiyonuna sahip müzelerinden birisi olan MadameTussauds müzesini ziyaret edebilirler. Ardından İstiklal Caddesi’ nin hatıra ve masallarla dolu sokaklarında yürüyüşümüze başlıyoruz. Hüzünlü hikayesi ile İnci Pastanesi, Çiçek Pasajı, Yeşilçam sokağı ve daha nice tarihi noktaları gördükten sonra, rotamızı tarihi Eminönü semtine çeviriyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz Eminönü meydanından geçerek bizleri bekleyen özel teknemize ulaşıyor ve güzel şehrin silüetini ve boğaz kıyıları boyunca bir inci gibi sıralanmış tarihi yapıları görmek ve boğaz sefası yapmak için İstanbul Boğazı turuna (ekstra) çıkıyoruz. 2 saat sürecek turumuzu tamamladıktan sonra yeniden otobüsümüzle buluşarak Haliç kıyısı boyunca İstanbul’un en kadim tarihine ışık tutan 1500 yıllık semti Balat’a doğru yola çıkıyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından günün tüm yorgunluğunu güzel bir manzarada atıp, Haliç’e kuşbakışı bakabileceğimiz Pierre Loti tepesine teleferik ile ulaşıyoruz. Ziyaretimizin ardından yeniden otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Kumkapı eğlencesine(ekstra) katılabilirler.
Konaklama: Hilton Garden Inn Hotel (4*)

3. Gün | İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından rotamızı 1453 İstanbul Kuşatmasının gerçekleştiği Topkapı-Edirnekapı Surlarının içinde yer alan Panorama 1453 Tarih Müzesi’ni geziyor ve İstanbul kuşatması hakkındaki bilgileri ülkemizde başka benzeri bulunmayan bir müzede görsel olarak öğreniyoruz. Müze gezimiz sonrasında Marmara’nın eşsiz güzellikteki adalarından Büyükada’ya gitmek üzere Bostancı iskelesine doğru yola çıkıyoruz. Bostancı İskelesi’nden ada vapuruna binerek yarım saatlik bir sefer ile Büyükada iskelesi’ne ulaşıyoruz. Büyükada’da alacağımız serbest zamanımızda dileyen misafirlerimiz adayı faytonlar ile dolaşabilir veya bisiklet kiralayarak ada turu yapabilirler. Rehberimizin vereceği buluşma saatinde yeniden iskelede buluşarak dönüş vapuruna biniyoruz ve Bostancı iskelesinde bizleri bekleyen otobüsümüze yerleşerek dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda uygun tesislerde vereceğimiz molalarımızın sonrasında İzmir’ e ulaşıyoruz. Bir dahaki İATİ TUR’da buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


DAHİL OLANLAR:
Lüks otobüs ile ulaşım
4*Hotelde 2 gece konaklama
Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2) Akşam Yemeği (2)
Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
İATİ Tur yol ikramları
İATİ Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
*İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
*Tüm öğle yemekleri
*Tüm içecekler
*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
*Kumkapı Eğlencesi (100 TL)
*Tekne ile Boğaz turu (50 TL)
*Adalara Vapur Geçiş Ücreti (13 TL)
*PierLottiTelefrik Ücreti (10 TL)
*Kız Kulesi (25 TL)
*MadameTussauds müzesi
*Panorama 1453 Müzesi (10 TL)
*Galata Kulesi (15 TL)

*Ağva Tekne Turu (13 TL)

EK BİLGİLER

TUR VE OTELE DAİR BİLGİLER:

Çalışma masası, HD TV, minibar, emanet kasası, çay kahve yapma imkanı sunan geniş ve modern dekorasyona sahip misafir odaları 


Kaliteli dizaynı, su verimliliği, yenilikçi mimarisi ve sahip olduğu bir çok özelliği sayesinde Türkiye’nin ilk Leed Gold sertifikası alan oteli


*Otele Giriş: 14:00


*Otelden Çıkış: 12:00

İstanbul’un en önemli noktalarından biri olan Haliç’te, Beyoğlu, Pierre Loti Çay Bahçesi gibi en popüler tarihi mekanlara ve Haliç Kongre Merkezi’ne son derece yakın konumda olan bu konforlu otel, ünlü ve tarihi eski İstanbul’a araba ile 10 dakika, şehrin başlıca iş bölgelerine 15 dakika

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme 

1-Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir


2- Triple Odalarda üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR. 


3-iki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez. 


4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. 


5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda İATİ TUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır. 


6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, İATİ TUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur. 


7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir. 


8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan İATİ TUR’UN Sorumluluğu Yoktur. 


9 -Uçaklı Turlarda İATİ TUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar. 


10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı İATİ TUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda İATİ TUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar. 


1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI 


Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir. 


Sağlığınızı da gezi süresince HDI SİGORTA AŞ.sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz.  


*Kumkapı Eğlencesi Minimum 15 kişinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur