Gidello

Rolantis Bilgi Teknolojileri Turizm San. ve Tic Ltd. Şti

Eskişehir Günübirlik

TATİLCİNİZ TURİZM ile her Pazar Eskişehir Turu

GEZİLECEK-GÖRÜLECEK YERLER

Balmumu Müzesi, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Masal Şatosu, Porsuk Çayı, Tarihi Odunpazarı Evleri, Cam Sanatları Müzesi, Şelale Park, Atlıhan Çarşısı

Belirtilen yerlerdeki buluşmamızın ardından katılacak misafirlerimiz ile otobüs içi kahvaltı paketi ve içecek ikramları eşliğinde Adapazarı - Pamukova - Bozüyük güzergâhını takip ederek Eskişehir`e gidiyoruz. İlk durağımız Sazova Bilim Parkı olacak. Burada Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Nuh`un Gemisi gezilecektir. (EKSTRA, Sazova Parkı'na giriş ücretsizdir, şato ve gemilere giriş ortalama 2-3 tl gibi bir fiyattır.) ardından Tülomsaş Fabrikası'nın bahçesinde sergilenen bej renkli olan Devrim arabasını ziyaret ediyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Buradaki gezimizin ardından Eskişehir'in ilk yerleşim yerini oluşturan Osmanlı Dönemi'nden kalma tarihi evlerin bulunduğu meşhur Odunpazarı`nı gezmeye başlıyoruz. Odunpazarı gezimizin ardından Çağdaş Cam Sanatları Müzesi gezimize başlıyoruz; Müze, Türkiye`nin ilk cam sanatları müzesidir. Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Üniversitesi ve Cam Dostları Grubu'nun işbirliği ile kurulmuştur. Müzede 42 cam sanatçısının eserleri sergilenmektedir.

Buradan sonra meşhur Çibörek ve Balaban Köfte’nin tadına bakmak için öğle yemeğine(ekstra) geçiyoruz. Sonrasında Yılmaz Büyükerşen'in Eskişehir'e kazandırdığı Balmumu Heykel Müzesi’ni gezmek isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz.(Giriş Yetişkin:10 TL-Öğrenci 7 TL) Ardından Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Lületaşı Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı gezilerinden sonra Porsuk Çayı’na doğru aracımızla hareket ediyoruz. Porsuk Çayı’nda tekneye binebilir,Porsuk Çayı’nın keyfini dilediğinizce çıkarabilirsiniz. Porsuk Çayı gezimizden sonra son olarak Şelale Park’a gidiyoruz. Eskişehir’in muhteşem manzarası karşısında onlarca anı biriktirip manzara ve gün batımı eşliğinde kahvenizi yudumlayabilirsiniz..

Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Bozüyük - Adapazarı üzerinden akşam saatlerinde İstanbul'a dönüyoruz.TUR PROGRAMI


DAHİL OLANLAR:
Gidiş - Dönüş Ulaşım
Rehberlik Hizmeti
Milli Park Giriş Ücreti
Araç İçi Kahvaltı Paketi
Seyahat Sigortası


HARİÇ OLANLAR:
Kişisel Harcamalar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Öğle Yemeği

İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur