Gidello

Rolantis Bilgi Teknolojileri Turizm San. ve Tic Ltd. Şti

Kapadokya Turları

"Güzel Atlar Ülkesi" eşsiz coğrafyasıyla Kapadokya..

ARAÇ HAREKET SAATLERİ:

21:30 İncirli Alfemo Önü
22:00 Mecidiyeköy Eski Teknosa Önü (IETT Durakları Önü) 
22:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü 
22:50 Kartal Köprüsü (Ankara Yönü) 
23:00 Çayırova Mc Donalds Önü
00:00 İzmit Halkevi Durağı (Asya Otel Karşısı)

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

Gidiş - Dönüş Ulaşım
1 Gece Otel Konaklaması
1 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
1 Açık Büfe / Set Menü Akşam Yemeği
1618 Sayılı Turizm Kanuna Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Tüm Çevre Gezileri
Araç içi İkramlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemekleri
Kişisel Harcamalar
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

ÖNEMLİ BİLGİ:

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. için haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda Miki Travel katılımcılara 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişidir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden www.mikitur.com kesinlikle sorumlu değildir.

Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

TAVSİYELER:

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

REZERVASYON DETAYLARI:

İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek aksiliklerde Miki Travel sorumlu değildir.

Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı eksiksiz, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

KULLANILACAK ARAÇLAR:

Ulaşımlarımız kişi sayısına göre aşağıdaki araç modelleri ile sağlanmaktadır;

16 Kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
27 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux 
35 Kişilik: Otokar Sultan Mega 
46 Kişilik: Mercedes Travego / Tourismo & Man Fortuna & Neoplan Tourliner / Cityliner & Mitsubishi Safir


TUR PROGRAMI


1 Gün | Kapadokya

Gece yolculuğumuzun ardından sabah yol üzerinde verilen kahvaltı molası sonrası, ilk durağımız kıvrımlar çizerek akan Melendiz Çay’ının asırlar içerisinde aşındırarak oluşturduğu doğa, tarih ve kültür olgularının bir araya geldiği Ihlara Vadisi oluyor. Rehberimizin eşliğinde vadi içerisine doğru yürüyüşümüze başlayarak, vadi içerisinde bulunan kiliseleri ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar sonrası verilen serbest zamanda fotoğraflarımızı çektikten sonra vadiden ayrılıp, Kapadokya’nın eşsiz jeolojik oluşumunda sığınma amacı ile inşa edilmiş, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği, mühendislik harikası olan Derinkuyu veya Kaymaklı yeraltı şehirlerini görüyoruz. Burada kiler, mutfak, sürgü kapılar, ahır gibi bölümleri gezdikten sonra öğle yemeğimizi almak için restoranımıza hareket ediyoruz.

Yenilen yemekler sonrası bölgenin doğal kaynaklarından ve zenginliklerinden olan onyx taşının elde edilişi, işlenişi hakkında bilgiler almak icin Onyx Taş Atölyesi’ne gidiyoruz. Burada bizler için yapılan onyx taşı işleme sunumu sonrasında, dileyen misafirlerimiz alışverişlerini yapabilirler. Alışveriş sonrası sıradaki durağımız Hayal Vadisi olarak da adlandırılan oturan deve, fok balıkları gibi birbirinden farklı figürlere benzetilen, doğal oluşumların bulunduğu Dervent Vadisi olacak. Buradan ayrıldıktan sonra bölgenin meşhur şarapları hakkında bilgi almak için aynı zamanda dileyenlerin tadım ve alışveriş yapabileceği şarap mahzenine gidiyoruz. Tadım ve alışveriş sonrası otele yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

Kahvaltı: Sabah dinlenme tesisinde serbest olarak alınıyor. (Ekstra)
Öğle yemeği: Bölge'deki restoranlarda serbest olarak alınıyor. (Ekstra)
Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.


Konaklama: 3*/4* Bölge Otelleri

2 Gün | Kapadokya

(Dileyen misafirlerimiz sabah erken saatlerde otelden alınarak Balon Turu yapabilirler. (Ekstra)

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası bölgenin panoramik olarak izlenebildiği doğa harikası, Üç Güzeller peri bacalarını görmek için hareket edip ardından burada fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Asmalı Konak'ı ziyaret ediyoruz. Sonrasında rotamızı eski ismiyle Korama, günümüzdeki ismi ile Göreme sınırlarında yer alan MS 4. yüzyıldan 12. yüzyıla kadar yoğun bir manastır hayatına ev sahipliği yapmış, kaya blokların içerisinde şapeller, kiliseler, mutfak ve yemekhane gibi bölümlerin bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesine çeviriyoruz. Rehberimizin anlatımları sonrası Aziz Basileus Şapeli, Yılanlı Kilise, Elmalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında öğle yemeğimizi almak için restoranımıza hareket ediyoruz. Yenilen yemeklerin ardından Anadolu topraklarında çok uzun zamandır yaşayan bir el sanatı olan, çanak-çömlekçiliğin nadide örneklerini görmek için Avanos’ta bulunan çömlek atölyesine gidiyoruz. Çömlek atölyesinde yapılan bilgilendirme ve alışveriş sonrası dileyen misafirlerimizle ve deneyimli rehberlerimizle birlikte yaklaşık 1 saat sürecek olan ATV safari turumuzu gerçekleştiriyoruz (Ekstra). Peri bacalarının bize eşlik edeceği bu özel turun ardından otobüsümüze biniyoruz ve dönüş yolculuğumuz başlıyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde İstanbul'a varıyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor.
Öğle yemeği: Öğle yemeği: Bölge'deki restoranlarda serbest olarak alınıyor. (Ekstra)
Akşam yemeği: Dönüş yolunda dinlenme tesisinde serbest olarak alınacaktır. (Ekstra) 


EK BİLGİLER

Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur