Gidello

Rolantis Bilgi Teknolojileri Turizm San. ve Tic Ltd. Şti

Bayram Özel Klasik Gap Turu

GAP turu fırsatları ile Doğu ve Güneydoğu'nun çağları aşan güzelliğine hayran olacağınız…

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

5 gece seçilen otellerde konaklama

Otelde açık büfe 5 sabah kahvaltısı 

Otelde açık büfe veya set menü 5 akşam yemeği 

Lüks araçlar ile ulaşım 

Programda belirtilen çevre gezileri 

Nemrut Dağı minibüs ulaşımı 

Nemrut Dağı shuttle ücreti 

Profesyonel rehberlik hizmeti

Tatilco Turizm otobüs içi ikramlar

Tatilco Turizm güvencesi 

1618 nolu Turizm Kanununa göre Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı

Programda belirtilen son gün akşam yemeği 

Tüm yemeklerde alınan içecekler

Öğle yemekleri 

Urfa sıra gecesi (70 TL) 

Nemrut Dağı giriş ücreti (20 TL) 

Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar 

Kişisel harcamalar 

Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri 

Müze Kart

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ :

Rehberimiz gerekli gördüğü taktirde programın tamamını uygulamak koşuluyla tur akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Özel işletme giriş ücretleri, müze ve ören yeri giriş ücretleri misafirimize aittir. 7/12 yaş arası misafirlerimiz kimlik ibraz etmek kaydıyla öğrenci ücreti ödeyeceklerdir. Tura iştirak eden müzelere girmek isteyen tüm misafirlerimiz bu ücreti ödemekle yükümlüdür.     

ÖNEMLİ BİLGİ:     

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.        

Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.  

Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.        

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.   

Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.        

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. için haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda Tatilco Turizm katılımcılara 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişidir.        

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatilco Turizm kesinlikle sorumlu değildir.        

Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.        

Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.        

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.       

TAVSİYELER:       

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.        

REZERVASYON DETAYLARI:   

İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.       

Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek aksiliklerde Tatilco Turizm sorumlu değildir.    

Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı eksiksiz, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.  

KULLANILACAK ARAÇLAR:       

Ulaşımlarımız kişi sayısına göre aşağıdaki araç modelleri ile sağlanmaktadır;       

16 Kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter       

27 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux       

35 Kişilik: Otokar Sultan Mega       

46 Kişilik: Mercedes Travego / Tourismo & Man Fortuna & Neoplan Tourliner / Cityliner & Mitsubishi Safir


TUR PROGRAMI


1 Gün |

19:00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı

19:45 Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü

20:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

20:45 Kartal Köprüsü Altı

21:00 Çayırova Mc Donalds Önü

21:45 İzmit Halkevi Durağı (Asya Otel Karşısı)

02:00 Ankara Söğütözü Ulusoy Tesisleri (Armada Avm Karşısı)Konaklama: Gece Yolculuğu

2 Gün | Antakya - Asi Nehri - Uzun Çarşı - Harbiye - Mozaik Müzesi -

Belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra gece araç içi ikramlar eşliğinde Adana’ya hareket ediyoruz. Yolda Alınan (ekstra) serbest kahvaltının ardından Adana şehir merkezine giderek Sabancı Merkez Camii ve Taş Köprüyü panoramik olarak görüyoruz. Ardından zengin kültürü ile dikkat çeken İskenderun üzerinden Belen Geçidine çıkarak Amik Ovası ve Amanos Dağları' nın doyumsuz manzarasını izleyerek Antakya'ya ulaşıyoruz. Eski adı Orontes Nehri olan Suriye Dağlarından doğup Saman Dağında denize boşalan Asi Nehri'nin kıyısında kurulan Antakya'da ki ilk durağımız dünyanın en büyük üçüncü mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi olacaktır. Burada antik dönemdeki ismi Dafne günümüzdeki ismi Harbiye'den çıkartılan Mozaikleri görüyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Tahtacılar çarşısı olarak da bilinen Uzun Çarşı'da serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından ilk Hristiyan şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisini yapıyoruz. Sonrasında Antakya Sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Müsait olduğu takdirde gezebileceğimiz Türk-Katolik Kilisesi'ni görüp, Tarihi Antakya Evleri'ni gördükten sonra dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesi'ne gidiyoruz. Burada baktığınız zaman Antakya manzarası sizleri büyüleyecektir. Gezimiz sonrasında Antakya'dan 12 km ileride Daphne ve Apollon'un aşklarının geçtiği Harbiye'ye (Dafne) giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz. İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri aldıktan sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  Konaklama: Deliban Hotel, Grand Özcihan, Grand Boğaziçi Hotel, Grand Mina Hotel Vb Oteller

3 Gün | Kırıkhan - Hassa - Narlı - Pazarcık - Adıyaman-Nemrut Dağı

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Antakya'dan ayrılıyor ve Kırıkhan- Hassa-Islahiye-Pazarcık-Gölbaşı üzerinden Adıyaman'a ulaşıyoruz. Burada otobüsümüzden inerek bizleri bekleyen minibüslerimize biniyoruz. Daha sonrasında Kahta’dan geçerek ilk durağımız olan Karakuş Tümülüsüne geliyoruz. Muhteşem bir manzara içerisinde rehberimizin yapacağı anlatımların ardından Roma İmparatorluğunun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsüne ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından, Kommagene Krallarının yazlık başkenti olan Arsemia'yı görerek deniz seviyesinden 2100 m yükseklikte bulunan Nemrut dağının zirvesine ulaşıyoruz. Kommagene kralı Antiokhos adına yapılan Tümülüsü ve Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Yapılan anlatımlar ardından Gün Batımının (Bölgenin yoğunluğuna bağlı olarak tur programında herhangi bir değişiklik olmadan GÜN DOĞUMUNA da çıkılabilir) muhteşem manzarasında seyrediyoruz. Ardından tekrar minibüslerimize binerek turumuzu tamamlıyoruz ve Adıyaman’da bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.  Konaklama: Samos Otel, White Star Hotel, Bozdoğan Otel, Rabat Hotel Vb. Oteller

4 Gün | Diyarbakır– Urfa Kapı – Mardin Kapı –Batman - Hasankeyf - Midyat

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında dünyanın 6. Büyük barajı olan ve Türkiye`nin en büyük barajı Atatürk barajına ulaşıyoruz. Seyir terasında yapılan anlatımlar ardından Siverek, üzerinden Diyarbakır’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Diyarbakır’da ilk durağımız Surlar olacaktır. Urfa Kapı’yı, Mardin Kapı’yı ve Keçi Burcu’nu görüp otobüsümüzle On Gözlü Köprü’ye geliyoruz. Hıdırellezlerde yöre insanları beze dilek yazıp bu köprüden Dicle Nehri’ne atarlarmış. İslamiyet’in beş Harem-i Şerifinden birisi olarak kabul edilen Mor Thoma Kilisesi’nin çevrilmesiyle yapılmış Ulu Camii’ye gideceğiz. Ulu Camii gezisi sonrası – Yaş 35 ve Haydi Abbas – şiirlerinin yazarı Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu evi ziyaret edeceğiz. Ardından Silvan Batman üzerinden Hasankeyf’e geçiyoruz. Alacağımız öğle yemeğimizin ardından antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf gezimize başlıyoruz . Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini fotoğraflıyoruz. 1116 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan Tarihi Köprüyü görüp, Kör Zeynel Bey Türbesini de fotoğrafladıktan sonra gezimizi tamamlıyoruz. Yapılan anlatımlar çekilen fotoğrafların ardondan verilen serbest zamanda Yolgeçen Hanında Dibek Kahvesini içmeyi ihmal etmeyin. Sonrasında bu güzel yerden ayrılarak Midyat'a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız ise birçok dizinin çekim alanı olan Midyat konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından Telkâriciler çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından otelimize doğru hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.Konaklama: Matiat hotel, Yay Grand Hotel, Vb Oteller

5 Gün | Kasimiye Medresesi - Ulu Camii - Abbarlar - Ptt Binası

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, otobüsümüze binerek Mardin’e doğru hareket ediyoruz. Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani'sinden, Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin'de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Öğle yemeğimizin ardından Ulu Camii'ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir de olarak geçen Ulu Camiyi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye medresesini ve PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp Mardin'den ayrılıyoruz. Daha sonrasında dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran'a geliyoruz. Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra otelimize doğru hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz Şanlıurfa'nın vazgeçilmezi Sıra Gecesine katılabilirler. Sıra gecesinde mırramızı içip şıllık tatlısı ve çiğ köfte yiyor eğlenceye tam hız devam ediyoruz. (extra 70 TL)Konaklama: Kilim Otel, Grand Urfa Hotel, Vb Oteller

6 Gün | Balıklı Göl - Hz. İbrahim'in Doğduğu Mağara - Halfeti Tekne Turu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasın otobüsümüze binerek Balıklı Göl gezimiz için yola çıkıyoruz. Balıklı Göl, Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonrasında 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbekli Tepe'ye ulaşıyoruz.(Kazı Çalışmaları Nedeniyle Kapalı Olabilir Açık İse Gezi Yapılacaktır ) Dünya da bilinen ilk tapınağı içerisinde bulunduran kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülmektedir. Daha sonra Göbekli Tepe'den ayrılıyor ve Birecik'e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Fotoğraflarımızı çekmemizin ardından yolumuza devam ediyoruz. Yolumuzun sonunda bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale'nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti'ye çıkıyoruz. Halfeti gezimizi tamamladıktan sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdeKonaklama: Şitarmat Otel Halfeti vb. oteller

7 Gün | Gaziantep - Kahramanmaraş - Adana Aksaray - Ankara – İstanbul

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında otobüsümüze binerek Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğraflarını çekiyoruz. Ardından tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekanda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanına giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan kastelleri görüyoruz. Alışveriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, sedef kakma, baklava alışverişlerimizi yaptıktan sonra otobüsümüze binerek Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi’ne doğru hareket ediyoruz. Burada rehberimizin anlatımları eşliğinde gezimizi tamamladıktan sonra bu güzel şehirden ayrılarak "Madalyalı Şehir" Kahramanmaraş'a doğru hareket ediyoruz. Kahramanmaraş’ta Mado Dondurmaları olarak bilinen işletmenin doğuş noktası olan Yaşar Pastanesinde dondurma molası ve Kahramanmaraş çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın bitimiyle Kahramanmaraş'tan ayrılarak dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Konaklama: Bu gece otel konaklaması yoktur.

8 Gün |

Geç saatlerde Ankara'dan katılan Misafirlerimiz bıraktıktan sonra İstanbul'a Yolculuğumuza devam ediyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarında bırakıyoruz ve bir başka Tatilco Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz


EK BİLGİLER

Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur