Gidello

Rolantis Bilgi Teknolojileri Turizm San. ve Tic Ltd. Şti

Kafkasya Turu

28 metre yüksekliğinde, zamanında Hazar Denizi kenarında bir uçurumun kenarına inşa…
  • Ateş Kuleleri
  • Haydar Aliyev’in Kabri
  • Tavrov Meydanı
  • Stalin Müzesi
  • Batum
  • Fırtına Vadisi

Ateş Kuleleri, Haydar Aliyev’in Kabri, Türk Şehitliği, Haydar Aliyev Kültür Merkezi görülecek önemli yerlerdendir.Zerdüşt Tapınağı ,28 metre yüksekliğinde, zamanında Hazar Denizi kenarında bir uçurumun kenarına inşa edilen kız kulesi, UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Şirvan hükümdarı tarafından yaptırılan Shirvan Şahlar Sarayı ve Bakü’nün kalbinde görkemli surlarla çevrili eski şehri geziyoruz.  Gürcistan’ın ilk yerleşim alanı olan Kartlis Krallığı’nın başkenti Aragvi ve Kura nehirlerinin birleştiği noktada kurulan tarihi Mtshketa şehrine gidiyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan 6. yy eseri Jvari Manastırı’nı uzaktan görüp 11. yy. eseri Svetitskhoveli Manastırı’nı gezip sokak satıcılarından alışveriş yaptıktan sonra Tiflis’e geri dönüyoruz..TUR PROGRAMI


1. Gün | Sabiha Gökçen-Bakü

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde saat 07:30'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Buta Havayolları'na ait J2 9104 sefer sayılı tarifeli uçakla saat 10:35'de Bakü'ye hareket. Saat 14:20'de varış. Pasaport, vize ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanından ayrılıyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin organize edeceği ekstra öğle yemeğini alabilirler. Yemeğin ardından şehir turumuza başlıyoruz.  Ateş Kuleleri, Haydar Aliyev’in Kabri, Türk Şehitliği, Haydar Aliyev Kültür Merkezi görülecek önemli yerlerdendir. Turun sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.Konaklama: 4*Avenue Hotel vb.

2. Gün | Bakü-Tiflis

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Bakü’yü gezmeye devam ediyoruz. Turumuza Zerdüşt Tapınağı (ateşgah), Yanardağ, içeri şehir (eski şehir) ile başlıyoruz. 28 metre yüksekliğinde, zamanında Hazar Denizi kenarında bir uçurumun kenarına inşa edilen kız kulesi, UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Şirvan hükümdarı tarafından yaptırılan Shirvan Şahlar Sarayı ve Bakü’nün kalbinde görkemli surlarla çevrili eski şehri geziyoruz. Halı Müzesi, Flame Tower, Bayrak Meydanı, Tavrov Meydanı, Bakü sahil parkı görülecek yerlerdir. Rehberimizin organize edeceği ekstra öğle yemeği ve tekne turuna katılabilirsiniz. Şehir merkezinde alışveriş turu ile günümüzü sonlandırıyoruz. Akşam yemek molası sonrası saat 20.40'da trenle (yataklı vagon) Tiflis'e  hareket ediyoruz. 2 kişilik kompartımanlarda yolculuk yapıyoruz. Geceleme trende.Konaklama: Geceleme trende.

3. Gün | Tiflis

Sabah saatlerinde Tiflis’e varıyoruz. Kahvaltımızı ekstra olarak aldıktan sonra Gürcistan’ın ilk yerleşim alanı olan Kartlis Krallığı’nın başkenti Aragvi ve Kura nehirlerinin birleştiği noktada kurulan tarihi Mtshketa şehrine gidiyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan 6. yy eseri Jvari Manastırı’nı uzaktan görüp 11. yy. eseri Svetitskhoveli Manastırı’nı gezip sokak satıcılarından alışveriş yaptıktan sonra Tiflis’e geri dönüyoruz. Şehir turumuza başlıyoruz. Tiflis; Asya‘nın çok ilgi çeken kentlerinden birisi olma özelliğini de taşıyor. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Türklerin, Azerilerin, Ermenilerin ve Gürcülerin bir arada olduğu eski Tiflis’e gidiyoruz. Rehberimizin organize edeceği ekstra öğle yemeğini alabilirsiniz. Kura Nehri, Metehi Köprüsü, Metehi Kilisesi, Teleferik, Narikala Kalesi, Osmanlı Hamamı, tarihi rengârenk Tiflis Evleri, Osmanlı dönemine ait Cuma Camisi, Rustaveli Caddesi, Eski Parlemonto Binası, Antika Pazarı‘nı gördükten sonra Orta Doğu Ülkeleri’ndeki en büyük 3. Katedral olan Sameba Katedrali‘ni görme fırsatı elde ediyoruz. Laz ve Gürcü kültürünün açıkça gözlenebildiği Açık Hava Etnografya Müzesi sonrası turumuzu tamamlayıp Sharden Barlar Sokağı’nda serbest zaman veriyoruz. Otelimize transfer ve geceleme otelimizde.Konaklama: 4*City Center Hotel vb.

4. Gün | Tiflis-Gori-Kutaisi-Batum

Sabah uyandırma ve kahvaltı sonrasında rotamızı Gori’ye, Stalin’in doğduğu şehre çeviriyor ve Stalin Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müze ziyareti sonrasında mağara şehir olarak bilinen, tarihi Bronz Çağ’a dayanan ve Orta Çağ’a kadar mimarisine yeniliklerin katıldığı antik Uplistsikhe Mağara Kasabası’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Kutaisi şehrine geçiyoruz. Serbest öğle yemeği molasının ardından tüm grubumuzun katılımı koşuluyla ekstra olarak düzenlenecek Gürcistan’ın en büyük mağarası Prometeus turuna katılabilirsiniz.Turun sonunda Batum’a doğru yola çıkıyoruz. Otelimize transfer ve geceleme otelimizde.Konaklama: 4*Sputnik Hotel vb.

5. Gün | Batum-Ayder Yaylası-Fırtına Vadisi-Trabzon

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltı sonrası  Batum şehir merkezi turuna çıkıyoruz.  Orta Cami, Piazza Meydanı, Rus ve Ermeni Ortodoks kiliseleri, Avrupa Meydanı, Altın Postlu Koç Heykeli, Poseidon Heykeli, Batum Bulvar Parkı, Ali ile Nino Heykeli ile turumuzu tamamlayıp  Sarp sınır kapısında gümrük işlemlerimiz sonrası  Türkiye’ye geçiş yapıyoruz. Fırtına Vadisinde serbest öğle yemeği molası sonrası  Ayder Yaylası'na çıkıyoruz. Çamlıhemşin’den sonra Hala Deresi’ni takip ederek, 1350 mt yükseklikteki Ayder Yaylası'na çıkıyor ve varışımızın ardından, Gelin Tütü Şelalesi'nin manzaralarında fotoğraflarımızı çekilerek dönüş yolunda Fırtına Vadisi'nde mola veriyoruz. Yolcuğumuzu sürdürerek Sürmene’ye gidip, yöreye özgü Sürmene Bıçağı satın alma fırsatı buluyoruz. Alışveriş molası sonrasında akşam saatlerinde Trabzon Havalimanı veya Trabzon Otogarı'nda turumuzu bitiriyoruz.  (Trabzon'dan uçakla diğer illerimize ulaşım imkanları için ofislerimizle irtibat kurabilirsiniz)


DAHİL OLANLAR:
*Buta Havayolları ile Sabiha Gökçen/Bakü hattında tek yön uçak bileti (Bakü'ye varış sonrası turumuz karayolu ile devam edecek olup Trabzon'da sona erecektir)
*Yukarıda belirtilen oteller veya benzerlerinde Bakü'de 1 gece, Tiflis'te 1 gece, Batum'da 1 gece toplamda 3 gece oda kahvaltı konaklama ve 1 gece trende konaklama
*Programda dahil olduğu belirtilen turlar
*Programda belirtilen şehirler arası otobüs transferleri
*Havalimanı/otel transferi
*Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
*Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları, havalimanı hizmetleri
* Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)HARİÇ OLANLAR:
*Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
*Trabzon'dan diğer şehirlere ulaşım (Ulaşım seçenekleri için Prontotour ofisleriyle iletişime geçiniz)
*Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
* Öğle ve akşam yemekleri
*Müze ve ören yeri giriş ücretleri
* Azerbaycan vizesi ve hizmet bedeli (20 Eur) ve Emenistan vizesi ve hizmet bedeli (30 Eur) (Yeşil pasaport sahiplerinin vize almasına gerek yoktur)
*Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
*SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
*Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.


EK BİLGİLER

Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur