En güzel anıları biriktirin diye, tüm dünyadaki uzmanlardan en iyi tatil, yapılacak şey ve aktivite önerileri Gidello'da.

2 Gün 1 Gece Kapadokya Turu

  • 2 Gün 1 Gece Kapadokya Turu: Tarihten günümüze, anlatıdan gerçeğe… Eşsiz coğrafyasıyla “güzel atlar diyarı” Kapadokya…
  • 2 Gün 1 Gece Kapadokya Turu: Tarihten günümüze, anlatıdan gerçeğe… Eşsiz coğrafyasıyla “güzel atlar diyarı” Kapadokya…
  • 2 Gün 1 Gece Kapadokya Turu: Tarihten günümüze, anlatıdan gerçeğe… Eşsiz coğrafyasıyla “güzel atlar diyarı” Kapadokya…
İYİ SEÇİM!
Tarihten günümüze, anlatıdan gerçeğe… Eşsiz coğrafyasıyla “güzel atlar diyarı” Kapadokya…
  • Kapadokya'nın tarihine tanıklık edin
  • Eşsiz bir deneyim için balon turu tam size göre
  • Tarihe Tanıklık Etmenin Tam Sırası
  • Otantik Ürünler İçin Alışveriş Yapın

Avanos, Ihlara Vadisi, Paşabağı, Derin Kuyu Yer Altı Şehri, Devrent Vadisi, Güvercinlik Vadisi, Çavuşin, Üç Güzeller Peribacaları, Asmalı Konak, Göreme Açık Hava Müzesi


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#4207
LOKASYON:
YEMEK:
1 Sabah Kahvaltısı, 1 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
21.00 - İncirli Dilek Pastanesi Önü ( Metrobüs Durağı ) 21.30 - Mecidiyeköy Meydanı (Mado & Simit Sarayı) 22.00 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önü 22.15 - Kartal Köprüsü Altı (Ankara istikameti) 22.30 - Çayırova McDonald’s
KATILIMCI SAYISI:
Bu tura en fazla 52 kişi katılabilecektir.
İPTAL POLİTİKASI:
Rezervasyon kesinleştikten sonra hizmet ve paket tur sözleşmesinde belirtilen mücbir sebepler haricinde iptal ve iade yapılamamaktadır.

TUR PROGRAMI

1

Gün

Kapadokya

1 gün programını görmek için tıklayınız
Geceye konforlu otobüs yolculuğu ile devam ediyoruz. İzmit’te verdiğimiz ihtiyaç molasının ardından İzmit’ten katılacak misafirlerimizi alıyoruz. Gece yolculuğumuza devam ederken Bolu’da mola veriyoruz.
Ankara üzerinden sabah saatlerinde varacağımız Aksaray’da da son molamızı veriyoruz. Belirlenen saatte toplam uzunluğu 12 km. olan Melendiz Çayı’nın asırlar içinde aşındırdığı Ihlara Vadisine, tarihî adıyla Peristremma’ya varıyoruz. Bu vadide bulunan kiliseleri ziyaret ettikten ve coğrafi güzellikleri fotoğrafladıktan sonra ilk olarak Hititlerin inşa etmeye başladığı, Roma zulmünden kaçan ilk Hıristiyanların sığındığı Derinkuyu Yer Altı Şehrine doğru yol alıyoruz. 7 km. çapı, 60 metreye varan derinliği ile 7 katlı bu muhteşem yapı eminiz ki, uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek.
Ardından Avanos’a geliyor ve dış mimarisi ile geleneksel Selçuklu kervansaraylarını andıran Han Restoran’da öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Sonrasında belirlenen saatte hareket hareket edip Onyx Doğal Taş Atölyesi’ne varıyoruz. Ruh ve beden sağlığı için sayısız yararları olan bu taşın yapısı ile ilgili bilgi aldıktan sonra alışveriş için serbest zaman veriliyor.
Bir sonraki durağımız Dervent… Kayaçların ve peribacalarının hayvan biçiminde erozyona uğrayarak oluşturduğu ilgi çekici yapıları fotoğraflıyoruz. Üzümleriyle meşhur olan ve bağcılığın yaygın olduğu bölgede pek çok aile işletmesi şarap imalathanesi bulunuyor. Bu atölyelerden birini ziyaret edip üzümler ve şarap üretimi hakkında bilgi aldıktan sonra otelimize giriş yapıyoruz.
Akşam yemeği sonrası Türk Gecesi (ekstra) düzenleniyor.
Kahvaltı: Ekstra
Öğle Yemeği: Han Restoran (ekstra)
Konaklama: 3 veya 4 * yıldızlı bölge otelleri
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil. Otel açık büfe ve set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra)
Rota: İstanbul – Bolu (259 km.), Ankara (186 km.), Aksaray (232 km.), Aksaray – Ihlara (37 km.), Ihlara – Derinkuyu (53 km.), Derinkuyu – Avanos (50 km.) (Toplam: 817 km.)


Konaklama: Taşsaray Hotel, Janet Hotel

2

Gün

Kapadokya

2 gün programını görmek için tıklayınız
Güzel atlar diyarında yeni günü günaydınlayıp otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında ilk durağımız Üç Güzeller Peri Bacaları. Burada verilen serbest zamanın ardından 2000’li yılların efsane dizilerinden olan Asmalı Konak’ın çekildiği konağı ziyaret ediyoruz.
Sonrasında Göreme Açıkhava Müzesi’ne hareket ediyoruz. İlk olarak St. Basil, St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Yemekhane ve Çarıklı kiliselerini gezdikten sonra Uranos Restoran’da öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Bölgenin ünlü yemeği olan ve ziyaretçilerin doyamadığı testi kebabını yiyoruz. Yemek sonrasında 3000 tecrübenin ürünü ve yöreyle özdeşleşmiş olan çanak yapım sanatının inceliklerini görmek ve yerinde denemek için verilen serbest zamanın veriyoruz.
Ardından deneyimli rehberlerimizle beraber ATV’lerle bir saatlik bir tur gerçekleştiriyoruz. Peribacalarının bize eşlik ettiği bu turun ardından otobüslerimize biniyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Ankara üzerinden Bolu’ya varıyoruz. Bolu’da verilen ikinci mola sonrası gece saatlerinde İstanbul’a ulaşıyoruz.
Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
Kahvaltı: Tur ücretine dâhil, otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)
Öğle Yemeği: Uranos Restoran (ekstra)
Akşam Yemeği: Mola tesisinde (ekstra)Konaklama: Taşsaray Hotel, Janet Hotel

BİLMENİZ GEREKENLER

DAHİL OLANLAR:
Gidiş - Dönüş Ulaşım, 1 Gün Otel Konaklama (Yarım Pansiyon), Akşam Yemeği, Kahvaltı, Rehberlik Hizmeti, Çevre Gezileri, Araç İçi İkramlar, Zorunlu Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel Harcamalar, Ekstra Aktiviteler, Müze, ören yeri giriş ücretleri, Balon Turu, Öğle Yemekleri, Atv Safari, İlk Sabah Kahvaltısı

TARİH VE FİYATLAR

TAKSİT SEÇENEKLERİ

1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

349TL

den itibaren

2 Gün

Kapadokya
Gidello iş ortağı Turlasana tarafından sunulmaktadır
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?

BUNLAR DA VAR:

2 Gün 1 Gece Kapadokya Turu
41
349TRL
Tarihten günümüze, anlatıdan gerçeğe… Eşsiz coğrafyasıyla “güzel atlar diyarı” Kapadokya…
İncelemekte olduğunuz bilgiler Turlasana tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.


Size özel fırsatları kaçırmamak için:
Bizi Takip Edin:
Asla spam yapmıyor, her gün mesaj göndermiyoruz!