En güzel anıları biriktirin diye, tüm dünyadaki uzmanlardan en iyi tatil, yapılacak şey ve aktivite önerileri Gidello'da.
Gelin hep birlikte Keşfedemediğiniz Köşeleri ve görmediğiniz güzel nezih köşeleri gezelim, görelim ve eğlenelim

ÖNE ÇIKANLAR:

 • AVANOS
 • ÜRGÜP
 • IHLARA VADİSİ
 • GÖREME
 • DERİN KUYU

İLK BAKIŞTA:

 • LOKASYON:

  (Istanbul Çıkışlı Kapadokya Turu çıkışlı)
 • SÜRE:

  3 Gün
 • AKTİVİTELER:

AVANOS - ÜRGÜP - IHLARA VADİSİ - GÖREME
DERİNKUYU - TUZ GÖLÜ

 

Düş ve Gerçeğin Buluşma Noktası ve Tanrı Kapadokya'yı Yarattı...

Türk Gecesine ve Balon Turuna Katılma İmkanı…


CUMA AKŞAMI HAREKET, PAZAR AKŞAMI DÖNÜŞ
2 GECE 3 GÜN 1 GECE OTEL KONAKLAMASI Değerli misafirlerimiz
 • 20.00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
 • 20.30 Mecidiyeköy Yapı kredi Önü
 • 21.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
 • 21.15 Kartal Yemek Center Önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.


1. GÜN / 2. GÜN CUMA - CUMARTESİ...
IHLARA VADİSİ – DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ – PAŞABAĞLARI - DEVELİ VADİ – ÜÇ GÜZELLER PERİBACALARI – ÇANAK , ÇÖMLEK ATÖLYESİ – ÜRGÜP – AVANOS – GÜVERCİNLİK VADİSİ – PANORAMİK TUZ GÖLÜ
Değerli misafirlerimiz, belirtilen yer ve saatte otobüsümüzdeki yerimizi alarak Kapadokya bölgesine yapacağımız gezimiz için gece yolculuğumuza başlıyoruz. Gece yolculuğumuz Sumertur otobüs içi ikramları eşliğinde Adapazarı – Bolu – Ankara - Aksaray üzerinden, Nevşehir – Niğde - Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.

Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Tuz Gölü’nü panoramik olarak görüyoruz. Kapadokya’da ilk durağımız Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerininde bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. İkinci durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri olacak. (Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri). İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz.

Yeraltı kentinin hemen ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uçhisar Kalesi’nin fotoğrafını çekip öğle yemeğimiz için kaya oyma bir mekâna varıyoruz. Burada Kapadokya’nın meşhur pastırmalı kuru fasulyesini ve testi kebabını tatma imkânı buluyoruz. Otantik mekânda alacağımız yemeğin ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta Kızılırmak’ı görüp, Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Sonrasında çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Asmalı Konağı da dışardan görüp Mahzenleri ve Kapadokya’nın lezzetli tatlarını yakından tanıma imkânı buluyoruz. Günün sonunda ise Şapkalı Peribacalarını ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz.

Gezilerimizin bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Bu nedenle kıymetli konuklarımızın bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmazsa olmazlarından, yöreye özgü Türk Gecesi’ne (Kuzu Gecesi) gidiyoruz. (Ekstra 60 TL)
    Sabah Kahvaltısı: Yol Üzerinde Dinleme Tesisinde Extra
 Öğle Yemeği: Belirlenen Bir Restaurantta Extra Olarak Alınacaktır
 Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
 Konaklama: Nevşehir, Kapadokya Kristal Kaymaklı Hotel & Spa.
 Rota: İstanbul – Bolu (255 km), Bolu - Aksaray (415 km), Aksaray – Nevşehir (80 km), Bölge İçi Gezileri (70 km)
 Toplam Kat Edilecek Mesafe: 820 Km
 Otele Giriş Saati: 18.00
3. GÜN PAZAR
ASMALI KONAK - GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – TAŞ ATÖLYESİ – KAYA KİLİSELERİ
Değerli misafirlerimiz, otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilisesi müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Göreme Açık Hava Müzesi gezisinin ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. İstanbul’da sizleri aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki Sumertur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
    Sabah Kahvaltısı:Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.
 Öğle Yemeği: Belirlenen Bir Restaurantta Extra Olarak Alınacaktır
 Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesisimizde Ekstra Olarak Alınacaktır.
 Rota: Bölge içi geziler (50 km) Nevşehir – Kırşehir (85 km) Kırşehir – İstanbul (620 km)
 Toplam Kat Edilecek Mesafe: 755 Km
 Toplam Tur Mesafesi: 1575 Km
 İstanbul’a Varış Saati: 23.30
Not: Müze Kart Sahibi Misafirlerimiz, Engelli Kart Sahibi Misafirlerimiz, Sarı Basın Kartı Sahibi Misafirlerimiz, 7 – 17 Yaş Çocuk Ve 65 Yaş Üstü Misafirlerimiz, Maximum Kart Sahibi Misafirlerimiz Müze ve Ören Yerlerinden Ücretsiz Yararlanmaktadırlar)DİĞER
TÜRK GECESİ
Kapadokya bölgesine has olan, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik mekânlarda gerçekleştirilen eğlencede, ülkemizin her yöresine ait halk dansları sergilenmekte ve oryantal sahne almaktadır. Çeşitli müzik gösterilerine, animasyonlara ve eğlencelere de yer verilen gecede sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek ve onlara uygun mezeler ikram edilmektedir. Uranos ya da Harmandalı v.b Restaurant'da gerçekleştirilecek Türk Gecesinin fiyatı Kişi Başı 60 TL’dir.

BALON TURU
Kaya ya da Anatolian Vb. Balon firmalarından hizmet alıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk arası sürecek turumuz otelinize transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız, siz saygıdeğer konuklarımızı otelinizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, konuklarımız açık büfe hafif bir kahvaltı yaparlar. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gündoğumuna yakın uçuşa başlarlar. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş süresince balonumuz ile yaklaşık 1000 feetlik yüksekliğe çıkarak konuklarımıza güneş doğumunu izleme fırsatı verir. Ayrıca vadi içlerine girerek peribacalarını ve vadi manzaralarını seyretme, fotoğraf çekme ve video kaydı imkânı sunar. Uçuş sonunda konuklarımız için şampanyalı bir kutlama yapılır. Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. Tüm balon uçuş macerası yaklaşık 3 saat sürmekte olup, sabah 8 civarında konuklarımız tekrar konakladıkları otellerine veya gezi noktasına bırakılacaktır. Balon turumuzun fiyatı kişi başı 260 TL’dir.

ATV TURU
Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 45 - 60 dk arası sürecek turumuz otelimize transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız, siz saygıdeğer konuklarımızı otelinizden alarak kalkış alanına getirir. Burada alacağımız hafif bir kahvaltının ardından ATV araçlarımıza binerek otobüslerle ulaşılamayan vadi içlerine giriş sağlanır ve enfes manzaraların fotoğraflanması sağlanır. ATV turumuzda yoğun olarak girilen vadiler; Aşk Vadisi, Keşişler Vadisi gibi etkileyici vadiler olacaktır. ATV turumuzun fiyatı kişi başı 90 TL’dir.

BÖLGEDEKİ ALIŞVERİŞ YERLERİMİZ
Halı İçin Bazaar 54, Onyx Taşı İçin Sayan Onyx Taş Atölyesi, Çanak Çömlek İçin Chez Ali Çömlekçilik, Şarap İçin Turasan Şarapları

GECE TURLARI
Gece Turları ve Diğer Ekstra Turlar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak Gerçekleştirilir.

İKLİM
Bölgenin çevresi yüksek dağlarla çevrili olduğundan, denizlerin nemli ılıman havası bölgeye sokulamaz.
Bu nedenle bölgede, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı karasal iklim hâkimdir. Bölgede, doğuya doğru gidildikçe yüksekliğin artmasına bağlı olarak karasallık derecesi artar ve kış sıcaklıkları çok düşük değerlere ulaşır. İç Anadolu, ülkemizin en az yağış alan bölgesidir. Ortalama yağış 400 mm civarındadır. Bölge, en fazla yağısı ilkbahar aylarında sağanak halinde alır. En kurak mevsim yazdır. Yazların kurak olması ve yaz kuraklığının erken başlaması sebze türü bitkiler üzerinde olumsuz etki yapar. Bölgenin ve ülkemizin en az yağışlı yeri Tuz Gölü çevresidir(320 mm) .Yağışların azlığı bölgenin deniz etkisine kapalı olmasından kaynaklanmaktadır. Denizden gelen nemli hava kütlesi, nemini, dağların denize bakan yamaçlarında yağış halinde bırakır. İç Anadolu Bölgesi'ne doğru eserken artık kurudur.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.
 

TUR PROGRAMI:


1.

Gün

Istanbul

1. gün programını görmek için tıklayınız
1. GÜN / 2. GÜN CUMA - CUMARTESİ...
IHLARA VADİSİ – DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ – PAŞABAĞLARI - DEVELİ VADİ – ÜÇ GÜZELLER PERİBACALARI – ÇANAK , ÇÖMLEK ATÖLYESİ – ÜRGÜP – AVANOS – GÜVERCİNLİK VADİSİ – PANORAMİK TUZ GÖLÜ
Değerli misafirlerimiz, belirtilen yer ve saatte otobüsümüzdeki yerimizi alarak Kapadokya bölgesine yapacağımız gezimiz için gece yolculuğumuza başlıyoruz. Gece yolculuğumuz Sumertur otobüs içi ikramları eşliğinde Adapazarı – Bolu – Ankara - Aksaray üzerinden, Nevşehir – Niğde - Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Tuz Gölü’nü panoramik olarak görüyoruz. Kapadokya’da ilk durağımız Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerininde bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. İkinci durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri olacak. (Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri). İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Yeraltı kentinin hemen ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uçhisar Kalesi’nin fotoğrafını çekip öğle yemeğimiz için kaya oyma bir mekâna varıyoruz. Burada Kapadokya’nın meşhur pastırmalı kuru fasulyesini ve testi kebabını tatma imkânı buluyoruz. Otantik mekânda alacağımız yemeğin ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta Kızılırmak’ı görüp, Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Sonrasında çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Asmalı Konağı da dışardan görüp Mahzenleri ve Kapadokya’nın lezzetli tatlarını yakından tanıma imkânı buluyoruz. Günün sonunda ise Şapkalı Peribacalarını ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Bu nedenle kıymetli konuklarımızın bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmazsa olmazlarından, yöreye özgü Türk Gecesi’ne (Kuzu Gecesi) gidiyoruz. (Ekstra 60 TL)
    Sabah Kahvaltısı: Yol Üzerinde Dinleme Tesisinde Extra
 Öğle Yemeği: Belirlenen Bir Restaurantta Extra Olarak Alınacaktır
 Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
 Konaklama: Nevşehir, Kapadokya Kristal Kaymaklı Hotel & Spa.
 Rota: İstanbul – Bolu (255 km), Bolu - Aksaray (415 km), Aksaray – Nevşehir (80 km), Bölge İçi Gezileri (70 km)
 Toplam Kat Edilecek Mesafe: 820 Km
 Otele Giriş Saati: 18.00

2.

Gün

Kapadokya

2. gün programını görmek için tıklayınız
3. GÜN PAZAR
ASMALI KONAK - GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – TAŞ ATÖLYESİ – KAYA KİLİSELERİ
Değerli misafirlerimiz, otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilisesi müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Göreme Açık Hava Müzesi gezisinin ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. İstanbul’da sizleri aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki Sumertur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
    Sabah Kahvaltısı:Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.
 Öğle Yemeği: Belirlenen Bir Restaurantta Extra Olarak Alınacaktır
 Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesisimizde Ekstra Olarak Alınacaktır.
 Rota: Bölge içi geziler (50 km) Nevşehir – Kırşehir (85 km) Kırşehir – İstanbul (620 km)
 Toplam Kat Edilecek Mesafe: 755 Km
 Toplam Tur Mesafesi: 1575 Km
 İstanbul’a Varış Saati: 23.30

3

Gün


BAŞLANGIÇBİTİŞFİYATREZERVASYON
2 Taksit Aylık 130 Toplam 260
3 Taksit Aylık 87 Toplam 261
4 Taksit Aylık 66 Toplam 264
5 Taksit Aylık 53 Toplam 264
6 Taksit Aylık 44 Toplam 266
9 Taksit Aylık 30 Toplam 273
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

İlham verir, güvenle tatilinizi planlamanızı sağlarız

Tüm dünyadan yapılacak en güzel şeyleri biraraya getirir, tatilinize ve özel günlerinize keyifli anılar katmak için çok çalışırız. Yerel operatörler ile güvenle çalışabilmeniz için gerekli tüm önlemleri alıp, olası sorunlara karşı Gidello'nun hizmet kalitesi standartları gereği sizi koruruz.

En iyi yerel operatörler ile çalışırız

Partnerlerimizi ve onlara ait her bir hizmeti özenle seçer, tatilinizin sorunsuz geçmesi için onlarla birlikte çalışır, ve ürünlerini en iyi fiyatlarla ve Gidello garantisiyle size sunarız.

En iyi öneriler, en iyi fiyatlar

Sizin için en iyi fiyatları bulur, aktivitelerimizin en keyifli yanlarını paketten çıkartmaz paradan daha önemli olan şeyin tatilinize ayırdığınız zaman olduğunu bilerek çalışırız.

Gidello Hakkında | Sık Sorulanlar | İletişim

GENEL BİLGİLER
FİYATA DAHİL OLANLAR:
* Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Mercedes Tourısmo veya Travego vb. Otobüsler İle Ulaşım
* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
* Otobüs İçi İkramları
* Tur Güvencesi
* Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası (Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Ek Hizmetler + Müzekart
* Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri.

En iyi şirketlerin seçilmiş en keyifli önerilerinin en iyi fiyatlarla sunulduğu Gidello, Turizm Bakanlığı onaylı A sınıfı seyahat acentesidir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#3356
LOKASYON:
Istanbul Çıkışlı Kapadokya Turu çıkışlı
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı:Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
Değerli misafirlerimiz 20.00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü 20.30 Mecidiyeköy Yapı kredi Önü 21.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi 21.15 Kartal Yemek Center Önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.
BİTİŞ:
Misafirlerimiz ile buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz.
KATILIMCI SAYISI:
Bu tura en fazla 46 kişi katılabilecektir.
İPTAL POLİTİKASI:
Rezervasyon kesinleştikten sonra hizmet ve paket tur sözleşmesinde belirtilen mücbir sebepler haricinde iptal ve iade yapılamamaktadır.
EKSTRALAR
60 TL
Kuzu Gecesi

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

249TL

den itibaren

3 Gün

Istanbul Çıkışlı Kapadokya Turu Çıkışlı
Bu ilan online rezervasyona kapandı:
Ek kontenjan ve size özel alternatifler için lütfen bilgi isteyin.

Teklifiniz 3 iş günü içinde gönderilecektir.

BİR SORUNUZ MU VAR?

BUNLAR DA VAR:

Kapadokya Turu
41
249TRL
Gelin hep birlikte Keşfedemediğiniz Köşeleri ve görmediğiniz güzel nezih köşeleri gezelim, görelim ve eğlenelim


Size özel fırsatları kaçırmamak için:
Bizi Takip Edin:
Asla spam yapmıyor, her gün mesaj göndermiyoruz!