En güzel anıları biriktirin diye, tüm dünyadaki uzmanlardan en iyi tatil, yapılacak şey ve aktivite önerileri Gidello'da.

Small-Group Temples & Rivers of Kings Tour

Set off for a cultural exploration of Bangkok through the eyes of a local. Along the way, visit popular attractions like the dazzling Grand Palace before

ÖNE ÇIKANLAR:

 • Cultural exploration of Bangkok by bus, on foot & by boat

 • Traditional longtail boat ride down the Chao Phraya River

 • Sights include the Grand Palace & Buddhist temples

 • Knowledgeable guide provides insightful commentary

 • Limited capacity - maximum 12 people per group

İLK BAKIŞTA:

 • LOKASYON:

  Bangkok
 • SÜRE:

  5 Saat
 • AKTİVİTELER:


Lütfen Dikkat: Bu aktivitede Türkçe rehberlik hizmeti bulunmamaktadır.

Set off for a cultural exploration of Bangkok through the eyes of a local. Along the way, visit popular attractions like the dazzling Grand Palace before boarding a longtail boat for an eye-opening cruise down the Chao Phraya River to discover it's little-known riverside Thai communities.

Start your journey on board a bus to the Grand Palace, residence to the Kings of Siam until the early 1900s. Instantly recognizable by its ornate clash of Thai, Chinese, and European architectural styles, this gilded structure is as lavish on the outside as it is on the inside. Within the palace grounds, admire Wat Phra Kaew, or the Temple of the Emerald Buddha—arguably the most sacred Buddhist temple in Thailand.

Located adjacent to the Grand Palace is Wat Po, one of Bangkok's largest temple complexes. Featuring the iconic reclining Buddha covered in gold leaf and measuring a staggering 50 feet (15 m) tall and 140 feet (42 m) long, you can't help but awe over its commanding presence.

Then follow your guide to the Chao Phraya River, or the River of Kings, where a traditional Thai longtail boat awaits. Glide through the khlongs, or canals as you uncover small, quaint communities alongside the water that feel worlds away from the bustle of Bangkok.BAŞLANGIÇBİTİŞFİYATREZERVASYON
2 Taksit Aylık 141 Toplam 283
3 Taksit Aylık 95 Toplam 284
4 Taksit Aylık 72 Toplam 287
5 Taksit Aylık 58 Toplam 288
6 Taksit Aylık 48 Toplam 290
9 Taksit Aylık 33 Toplam 298
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

İlham verir, güvenle tatilinizi planlamanızı sağlarız

Tüm dünyadan yapılacak en güzel şeyleri biraraya getirir, tatilinize ve özel günlerinize keyifli anılar katmak için çok çalışırız. Yerel operatörler ile güvenle çalışabilmeniz için gerekli tüm önlemleri alıp, olası sorunlara karşı Gidello'nun hizmet kalitesi standartları gereği sizi koruruz.

En iyi yerel operatörler ile çalışırız

Partnerlerimizi ve onlara ait her bir hizmeti özenle seçer, tatilinizin sorunsuz geçmesi için onlarla birlikte çalışır, ve ürünlerini en iyi fiyatlarla ve Gidello garantisiyle size sunarız.

En iyi öneriler, en iyi fiyatlar

Sizin için en iyi fiyatları bulur, aktivitelerimizin en keyifli yanlarını paketten çıkartmaz paradan daha önemli olan şeyin tatilinize ayırdığınız zaman olduğunu bilerek çalışırız.

Gidello Hakkında | Sık Sorulanlar | İletişim

GENEL BİLGİLER
FİYATA DAHİL OLANLAR:
Guided tour of Bangkok, Boat ride, Admission fees, Live tour commentary provided in English,

En iyi şirketlerin seçilmiş en keyifli önerilerinin en iyi fiyatlarla sunulduğu Gidello, Turizm Bakanlığı onaylı A sınıfı seyahat acentesidir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#3157
LOKASYON:
İPTAL POLİTİKASI:
Rezervasyon kesinleştikten sonra hizmet ve paket tur sözleşmesinde belirtilen mücbir sebepler haricinde iptal ve iade yapılamamaktadır.

271TL

den itibaren
70$

5 Saat

Bangkok

BİR SORUNUZ MU VAR?

BUNLAR DA VAR:

Small-Group Temples & Rivers of Kings Tour
41
70TRL
Set off for a cultural exploration of Bangkok through the eyes of a local. Along the way, visit popular attractions like the dazzling Grand Palace before


Size özel fırsatları kaçırmamak için:
Bizi Takip Edin:
Asla spam yapmıyor, her gün mesaj göndermiyoruz!